#Piwo nr 737 Name: Tiaki Brewery: Browar Mintaka Style: Guava & Passion Fruit S…

#Piwo nr 737 Name: Tiaki Brewery: Browar Mintaka Style: Guava & Passion Fruit S…

Repost from @ ❤️

#Piwo nr 737
Name: Tiaki
Brewery: 🇵🇱 Browar Mintaka
Style: Guava & Passion Fruit Sour Ale
Alk: 4,2 %
Plato: 12,0
With: Guava, Passion Fruit
Rating ⭐ 3,25 / 5,00

AROMAT
W zapachu rządzą cytrusy, znaczy marakuja. W drugim podejściu owoc jest jeszcze wyraźniejszy. Całość jest naprawdę świeża, może nieco wodnista, ale przynosi fajne orzeźwienie. Nie ma tu jeszcze kwaśnych nut.

SMAK
Dobra, biorę pierwszego łyka i czuję tu nieco kwasu. Jestem bardzo wyczulony na kwaśne piwa, ale tu poziom jest niski. Przynajmniej na razie. Nie ma tu też za dużo owoców. Początek jest lajtowy, może się rozkręci? Za drugim łykiem odczucia smakowe są nieco wyraźniejsze, ale i tak jest lajtowo. Na finiszu czuję cytrusy, które powoli zmieniają się w kwas. Smak jednak szybko blednie. Myślałem, że w kolejnym podejściu smaku będzie ciut więcej, a tu nie ma go nawet nie tyle samo. Piwo ma być lajtowe, rozumiem, ale brakuje mu wyrazistości. W Mango Sour z Cieszyna przejście między owocem a kwasem było wyraźne, a tu? Oba elementy są do siebie zbliżone. Piwo można wypić i zapomnieć, ale nie taki efekt chłopacy chcieli uzyskać.

#craftbeer #polskikraft #tiaki #browarmintaka #passionfruit #sour #ale #beerstagram #beersnob #cravesa #craftbeerlover #beer #cravejas #bier #drinklocal #hophead #birra #beerpics #beerporn #browar #beerlover #beergeek #ØL #craftnotcrap #hops #hopsbant #ilovebeer #instabeer #jepiwka

Seguíme!

No Comments

Deja un comentario

A %d blogueros les gusta esto: